Casino Salonlarında Sunulan Fotoğraf ve Tablolar

Kumar oyunları oynamanın yasal olduğu ülkelerde kumar salonları son derece ihtişamlı ve büyük olur. Bu görkemin ve zarafetin arkasında, kumar salonu sahiplerinin ve oraya gelen müşterilerin ne kadar güçlü olduklarını gösterme isteği yatar.

Kumar salonlarında bu tür riskli oyunları oynamanın yasal olarak izin verildiği Avrupa ülkelerinde, genellikle kumar salonu eski bir şato, küçük bir saray veya eski hükümdarın kalesinin bir kısmı gibi gösterişli binalardan seçilir. Bunun da sebebi güç gösterisi yapmak ve insanları bu tür mekanlara hayran bırakmaktır. Eğer insanlar bu büyük binaların zarafetine ve ihtişamına aldanırsa, içerideki ortama katılıp kumar oynamaya daha kolay ikna olabilirler.

Bununla beraber gerçek hayattaki bu tip lüks kumar salonları, müşterilerini ve farklı masalarda devam eden değişik kasalı oyunları takip etmeye gelen misafirleri olabildiğince sakin ve güvende hissettirmeye çalışır.Çünkü kendini güvende hissetmeyen, bir şeylerin ters gittiğini düşünen, kendisine sunulan ortamın yeterince profesyonel olmadığını düşünen veya stres altında yeterince iyi karar veremediği için kendisine kumarhane tarafından iyi bir ortam sunulmadığı hissine kapılan oyuncuların, oyunu bırakarak daha fazla para yaptırmayacakları gerçeğidir. Bu nedenle tarihi ve lüks kumar salonları, içeride olabildiğince barışçıl ve profesyonel bir ortam yaratır. Bunu yaparken de fotoğraf ve tablolardan yararlanır. Nasıl mı? Sizler için hazırladık.

Kumarhanelerde Fotoğraf Çekmek Yasak

Lüks kumarhanelerin içinde kesinlikle fotoğraf çekmek yasaktır. Bunun temel sebebi ise oyuncular için stres ögesi yaratmamak ve oyuncuların elinin herhangi bir şekilde rakip kişilere gösterilmesini engellemektir. Ancak bu şekilde tarihi ve lüks kumarhaneler, güvenirliklerini ve saygınlıklarını muhafaza edebilirler. Bununla beraber bu tür tarihi ve profesyonel kumarhanelerin iç dekorasyonunda oyuncuları rahatlatıcı ögeler kullanılır.

Bunlar arasında sanatsal tablolar, çerçeve içine sığdırılmış ve çoğunlukla büyük paralar kazanan eski oyuncuların kumarhane sahipleriyle beraber çekilmiş mutlu ve gülümseyen tarihi fotoğrafları, küçük bir su çeşmesi veya yapay şelale ile ücretsiz alkol dağıtımı yapan hostesler bulunur.

Oyun oynarken dikkatini toparlamaya ve stres seviyesini düşürmeye çalışan oyuncular, etraflarına baktıklarında bu tür ögeleri görüp memnun olurlar. Bununla beraber oyuna devam etme ve daha fazla para yatırma kararı alırlar. Etrafta asılı olumlu fotoğraflar oyuncuları rahatlatır ve neşelendirir.